KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229432
nr 1522 9432
Ragnar Swahn
(1882-1964), Sverige
Oljemålning, Månsken. Signerad. Olja på pannå, 60x90 cm, yttermått inklusive ram: 74x105 cm
Ragnar Swahn, född 1882 i Kalmar, död 1964, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 februari 2023
kl 20:33:20
19/2 21:17:29